Konec světa

12. května 2013 v 11:30 | Jcp
(text vyjadřuje osobní pocity autora - pocity, tak důležité a v zajetí vlády rozumu tak opomíjené a utlačované)

Asi tak od vánoc se dějí neskutečný věci. Možná, možná že svět skutečně skončil. Ne tak jak si myslí Evropan - apokalypsou. Alébrž jak May vnímá konec světa. Totiž konec světa tak jak ho známe - v našem případě konec systému založeného na moci, lži a neštěstí. Vnímám to jako transformaci k systému plnýmu šťastných lidí kteří činí to co je baví, s láskou a radostí, a tím pochopitelně i mnohem lépe než v neštěstí a honbě za penězi, s pocitem boje o přežití.
Možná že za pár let tady nebude žádný "musíte" ale "můžete", žádný "nesmíš" ale "zkus", žádný "potřebuji" ale "toužím". Možná se začneme zabývat tím co chceme dát světu a kolektivu místo tím co chceme dát sami sobě. Možná přestaneme rozdělovat náš život na povinnosti a volný čas a místo toho začneme vnímat existenci jako dar a krásu. Možná se jednou začnou léčit nemoci a ne jejich symptomy...
Už jen to vnímání konce světa o něčem vypovídá - spojovalo se to v médiích někdy se strachem, většinou s parádní skepsí. Nikdo se snad nikde nedočetl že konec světa by mohlo být to nejlepší co nás v našich životech potká. Nikdo si ani veřejně nepřipustil že svět skutečně skončil - to taky o něčem vypovídá, o tom jak vnímáme jen povrchně a jak jsme přitom slepý. Nikdo si nedal (alespoň ne veřejně nebo o tom nevím) skutečnou práci se zjišťováním toho, zdali je po tom slavném datu skutečně něco jinak. "Jů, jsme naživu všechno je stejně, paráda." Nechápu to a nechci to chápat.
Vím ale že chci bejt součástí těch nových věcí který tak nějak pociťuju, a vy třeba taky. A jestli ne, třeba je pocítíte když to jen zkusíte. Vyzívám tímto všechny, kteří si nemyslí, že svět jak ho známe je zcela v pořádku a mají pocit že s tím něco dělat jde, aby to zkusili. Už se to děje a záleží to na nás všech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tere tere | Web | 28. července 2013 v 19:52 | Reagovat

něco je jiný. ale nějak nemám pocit, že by to mohlo bejt to nejlepší, co mě v životě potká. ale třeba jo.. a ze všeho nejspíš vlastně neni důležitý nad tim přemejšlet timhle způsobem, takhle černobíle. beztak je život takovej, jakej si ho žijem. asi mi to od Vánoc jenom nějak nejde.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama