...koření života

23. listopadu 2008 v 20:28
Sory za čenglickej název, ale překládat slovní spojení koření života do angliny by bylo asi jako nakupovat v maloobchodě když o kousek dál je supermarket kde to maj levnějc...prostě nesmysl(dělám si srandu(nic lepšího mě nenapadlo, mam krizi sorry)).
Tendle článek bych nepsal, kdybych našel definici koření života na internetu. Leč nestalo se tak, jediné co tam je psáno jest směšné heslo "smích je koření života". Dovolím si nesouhlasit. Smích může být za určitých okolností kořením života, ale taky nemusí. Když se směju u nějakýho sitcomu, nepovažuju tendle smích za koření života. Koření života je koukat se v pět ráno na východ slunce, neskutečně legrační vtip náhodně vzniklej při debatě, koupat se o půlnoci po šesti pivech v bazénu(a budit tim sousedy, protože je všední den), sjíždět na madracích schody, zavřít někoho do mrazáku, líbat se s holkou kterou znáte jeden den a pak už jí zřejmě nikdy neuvidíte, sedět u vodnice a bavit se o smyslu života, projíždět se kabrioletem uprostřed zimy, vyběhnout o velký přestávce před školu a vyrochnit se v čerstvě napadlym prašanu jen v kalhotách, improvizovat ve tmě na saxík s hrozně smutnou náladou, ožrat se a spadnout z pomníku, používat brčko jako špičku na cigaretu, koukat se na plakát nad postelí ve který spim když sem u babičky, a kterej tam je už minimálně třicet let, udělat si čtyřdenní výlet stopem jen s minimem zavazadel a spát při tom v lese, to, když se dvěma lidem najednou rozbijou mobily zrovna když sou nejvíc potřeba, když vám někdo koho milujete řekne že vás miluje, když vám někdo koho milujete řekne že vás nemiluje, zlomit si nohu těsně před odjezdem na šestiměsíční výlet na hory(a pak při ležení doma potkat někoho s kym strávíte zbytek života), ukrást spolužačce plyšovou kachnu, nasadit jí roubík a oběsit jí na barevný niti, zabouchnout si dveře domů když nikdo jinej doma neni a vrací se až za pět hodin, muchlování v závěji...Některý z nich sem dělal, některý ne, a ještě miliardy dalších existují. Ne, spíš nekonečně...
Koření života je totiž něco jako neopakovatelnej okamžik...vznikne náhodně, né často, ale právě proto ten název. Všechny ty věci co sem popsal nahoře můžou bejt koření života, ale taky nemusí...záleží to na situaci, psychickym rozpoložení mysli, osobních preferencích. Teoreticky to může bejt cokoliv, ale něco má větší náchylnost se tím stát. Další věc je, že každý koření chutná jinak. Jaký sou vaše koření života?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kajuš Kajuš | 23. listopadu 2008 v 20:37 | Reagovat

Popřemejšlim o tom před spaním a dám ti vědět. A něco z toho tvýho seznamu se nestalo, ale stane a slíbils mi to, tak na to nezapomeň. A přestaň už řešit, jak sem se vysrala na ten neviditelnej text, prosimtě:D

2 Foxka Foxka | 24. listopadu 2008 v 21:15 | Reagovat

Dobře hozená otázka. A má odpověď? Snad tato, snad jiná delší...

Kořením mého života jsou všichni ti, které mám kolem sebe a díky kterým vím, co je to radost, zábava a štěstí ... život naplněný zážizky.

Jen ta sůl mi chybí. ;)

3 ...blahblahblah ...blahblahblah | 26. listopadu 2008 v 16:35 | Reagovat

Já...zní to hrozně, ale já. Aspoň z části. Prostě mi na sobě záleží.

Pak taky na spoustě jinejch věcí, který se staly nebo se stanou, a kterých bych chtěla aby se staly a ... a na lidech, který jsem potkala nebo potkám ... a na lidech, který už nikdy nepotkám a může a nemusí mě to mrzet. Asi mi záleží na lidech, jak to tak čtu. Na lidech a jejich názoru.

Teď jen nevím, jestli koření života je to na čem mi záleží a nebo to na čem mi záleží je koření života. Hrůza.

4 jcop jcop | 26. listopadu 2008 v 16:39 | Reagovat

Hele, koření života je pro každýho asi něco jinýho, ale podle mě je to prostě to na vrchu, to co dává šťávu a stačí toho hrozně málo...nemá to nic co dělat s tim na čem ti záleží nebo nezáleží...může bejt dobrý i špatný, a tak.

5 ježibaba ježibaba | E-mail | Web | 27. listopadu 2008 v 19:11 | Reagovat

no asi všechno co se děje...teda kromě takovejchtěch kravin jako focení se, když se vám vůbec nechce apod. Ale koření života je asi opravdu všechno, ne? Nikde není řečeno, že to musí být jen dobrý.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama