...oddities

20. října 2008 v 23:09
Udeřilo mě to jako blesk z čistýho nebe dnes při bižuli. Náhlé vnuknutí, ale o to zajímavější - někdo se prej rodí s tim že v mozku se mu nevstřebává mimobuněčná tekutina či co...to je ale nepodstatný - podstatný je to, že se to vyřeší hadičkou vedoucí z hlavy do břicha kde se už ta tekutina vstřebá. Když sem todle slyšel, představil sem si sám sebe, jak se bavim s někym kdo má z hlavy hadičku, zajímám se o to a řikám si: "Fakt zajímavý, drsný, jak to uměj lidi vyřešit, moh bejt mrtvej kdyby medicína nebyla tak daleko..." a považuju ho za normálního člověka. Pak sem si představil pár lidí co znám - těm ale přišel někdo kdo má posranou hadičku jako nehodnej konverzace a vůbec toho aby se k němu chovali nějak lidsky. Bohužel přátelé, je to tak.
Tohle se dá samozřejmě aplikovat na cokoliv - lidi postižený, ulítlý, střelený, geniální, pitomý, vyšinutý, úchylný, pošahaný...zkrátka jiný než nudnej mainstream.
Lidi se asi bojej zvláštností a něčeho novýho, jak jinak si vysvětlit, že když du s nejmenovaným kámošem po ulici, tak prohlásí na adresu kluka co projde naproti, co to je za kreténa/machra/jiné a že má nemožný triko(wtf? posouzení podle "triko->kretén"). Lidi hrozně dávaj na první pohled a o spoustu věcí se připravěj. Hopeři se posmívaj metalákům a naopak. Mě přijdou směšný obě tydle skupiny - a nejen tydle konkrétní. Výsměch komukoliv co se snaží trošku odlišit od každodenního stereotypu. Pak se nemaj lidi bát vyjádřit se - když jsou prostě předem odsouzený. Ničí mě to.
Teda, přiznám se že občas se někym nechám strhnout...ale pak si to třeba uvědomim a zalituju. Prostě každej si zaslouží bejt branej s respektem a minimálně dostat šanci...pokud se ukáže že to s nim nejde, mělo by zůstat u toho, že se prostě dotyční dva nebudou společně bavit a bude to v klidu, rozhodně né šikanou, výsměchem, pomlouváním a tak.
É, to sem se rozkecal...asi to je trochu zmatený, ale naštěstí sem nikdo nechodí, takže to je jedno, já se v tom pak nějak vyznám...jo a, nečekal sem že sem začnu motat komixy, ale kdyby sem někdo přeci jen zabloudil, musim ho odkázat na anime/mangu jménem Elfen Lied, která se touhle tématikou odlišnosti dost hluboce zabejvá. Nenechte se odradit kupou krve, utrhaných končetin, nahotou a vtípky...za tím vším se skrývá dojemnej, romantickej a hlavně hodně propracovanej příběh kterej má co říct. Link na mangovou verzi http://www.onemanga.com/Elfen_Lied/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Někdo jinej než tvá matematická spolusedící Někdo jinej než tvá matematická spolusedící | 21. října 2008 v 19:51 | Reagovat

Líběj se mi tvoje úvahy a "hluboký zamyšlení nad..". Dobrý, fakt dobrý. Těšim se na další články a jdu si tě přidat do foto seznamu, ať ti to tu komentuje taky někdo jinej než já:P

2 Ivet Ivet | Web | 22. října 2008 v 11:18 | Reagovat

Holt svět je už takovej. Bohužel. Lidi JEŠTĚ nejsou připraveni na odlišnosti (snad někdy budou).

Ale nemůžu moralizovat jak chcu, prvně bych si měla zamést před svým prahem.

Byla jsem přesvědčená, že jsem neuvěřitelně tolerantní (jaká naivita) a s jednou odlišnoustí svého dobrého kamaráda jsem se těžce srovnávala minimálně měsíc. Ještě teď je mi ze mě samé smutno.

3 ...blahblahblah ...blahblahblah | 24. října 2008 v 16:52 | Reagovat

...odlišit se od každodenního stereotypu a nakonec bejt označen jen za další stereotyp?^^^ To taky člověku na sebevědomí nepřidá .)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama